Stowarzyszenie Grandioso otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Zamówienia Kompozytorskie obsługiwanym przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Przedmiotem programu jest skomponowanie przez Przemysława Zycha i wykonanie przez Orkiestrę Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego Utworu Instrumentalnego na Koncertową Orkiestrę Dętą

W wyniku złożonego odwołania otrzymaliśmy mniej środków niż w głównym wniosku, ale będziemy się starali zrealizować najważniejszą część zadania, czyli powstanie dzieła.

Premiera zaplanowana jest na rok 2023, co zbiega się z jubileuszem 45-lecia Orkiestry Grandioso.

Kompozytor Przemysław Zych jest znany publiczności radomskiej, ale nie tylko – w tym czasie pracuje nad ponownym wystawieniem swojego baletu pt.”Alicja w Krainie Czarów” w Operze Nova w Bydgoszczy.

fot. Piotr Nowakowski Boobr Media

Przemysław Zych – kompozytor, dyrygent, pedagog; ur. 5 maja 1980, Radom. W latach 2000-2005 studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Warszawie pod kierunkiem Zbigniewa Bagińskiego (dyplom z wyróżnieniem). Od 2004 do 2010 był studentem klasy dyrygentury symfoniczno-operowej Szymona Kawalli (dyplom również z wyróżnieniem).
Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich, m.in. podczas International Bartók Seminar w Szombathely na Węgrzech (2006), pracując pod kierunkiem Petera Eötvösa i Johannesa Schöllhorna (kompozycja) oraz Zoltána Peskó i László Tihanyi’ego (dyrygentura).

Od 2013 roku Przemysław Zych jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2016 roku pracuje na stanowisku asystenta, prowadząc zajęcia na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Ponadto od 2009 uczy przedmiotów teoretycznych oraz jest dyrygentem orkiestry w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Pełen biogram kompozytora można przeczytać tutaj: PRZEMYSŁAW ZYCH


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *